Як діяти, якщо не працює озвучка тексту?

На Android першим ділом потрібно перевірити, чи встановлений синтез мовлення від Google: Speech Recognition & Synthesis і якщо ні, то завантажити його. Якщо у вас пристрій з Android нижче 8 версії, то вам треба скачати цей додаток старішої версії з нашого сайту і встановити його вручну.

На телефонах і планшетах Sumsung не працює озвучка тексту, якщо мова інтерфейсу не українська. Потрібно в "Настройки/Settings" > "Общие настройки/General management" > "Язык/Language" додати "Українська (Україна)". Якщо відразу після цього не запрацює, то ще й перезавантажити ґаджет.

На iOS (iPhone, iPad) озвучка працює починаючи з версії 16 (доступно на iPhone 8 і новіших моделях), а на macOS (iMac, MacBook і інших Mac) на М процесорах з версії 13 і вище. Щоб налаштувати мову на мобільному пристрої потрібно зайти в "Параметри" > "Доступність" > "VoiceOver" > "Мовлення" та натиснути "Додати нову мову...", а тоді вибрати Українська. На комп'ютері: "Системні параметри" > "Доступність" > "VoiceOver" > "Утиліта VoiceOver..." > "Читання вголос" та натиснути "+", а тоді вибрати Українська.

Регулювати швидкість озвучення тексту можна натискаючи на круглу кнопку внизу праворуч послідовно змінюючи її на одну з доступних: 0.75x, 1x, 1.25x, 1.5x, 2x.

Також в додатку можна проходити аудіотестування - відповідати голосом на озвучені питання. Для цього під час тестування потрібно натиснути "Озвучити" внизу ліворуч і через відповідні повідомлення надати дозвіл додатку записувати аудіо для Android пристроїв, а для Apple девайсів потрібно надати 2 дозволи: отримати доступ до розпізнавання мовлення і до мікрофона.